„Filterstorm Pro“ – koreguokite nuotraukas „iPad“ kaip tikri profesionalai

 

Skaitmeninė fotografija gera ne tik tuo, kad nebūtina darytis visų nuotraukų fotolaboratorijoje, bet ir dėl to, kad geriausius kadrus galima šiek tiek padailinti kompiuteriu. Vieni mėgsta ypatingai ištobulintas nuotraukas, kiti tiesiog pataiso klaidas ir stengiasi išlaikyti fotografijos natūralumą. Bene labiausiai paplitusi tam skirta kompiuterinė programa yra „Photoshop“. Žinoma, ji pakankamai sudėtinga, todėl daugeliu atveju naudojama tik profesionalų. Visgi pačias elementariausias nuotraukų koregavimo funkcijas gali atlikti ir paprasti vartotojai.

Jūsų teismui noriu pristatyti vieną fotografijos mylėtojams skirtą programą, kurią galėsite naudoti savo „iPad“ įrenginyje. Aplikacijos kaina gana didelė, todėl vargu, ar įsigysite ją tiesiog pasižaidimui. Mano akimis, ji puikiai tinka fotografijos profesionalu siekiančiam tapti pradedančiajam. Jos turinį sudaro visos pradiniam fotografijos apdorojimui reikalingos funkcijos. Žinoma, visų pirma nuotraukas teks susikelti į savo „iPad“ įrenginį, o jau tuomet – pirmyn į fotografijos apdorojimo galimybių jūrą.

Šiek tiek komplikuota tai, kad turimas nuotraukas reikia importuoti į pačią programą. Ši aplikacija leis Jums atlikti pagrindinius koregavimo veiksmus. Visų pirma, nuotrauką galite kadruoti – apkarpyti jos kraštus taip, kad neliktų nereikalingų elementų. Taip pat galite keisti jos dydį, o jei kadras kreivas, šiek tiek jį pakraipyti. Gana naudinga funkcija – automatinis rėmelio uždėjimas. Jei norite, galite įkomponuoti ir užrašą. Fotografijos profesionalams patiks tai, jog galima automatiškai uždėti vandens ženklą. Tai pravartu tokiu atveju, jei norisi apsisaugoti, kad nuotrauka nebūtų panaudota be Jūsų sutikimo. Be abejo, taip ji šiek tiek sugadinama – bendras vaizdas matomas, bet ženklą pašalinti be pasėkmių praktiškai neįmanoma.

Paprastiems vartotojams patiks filtrų gausa. Čia galėsite nuotrauką pasendinti, pakeisti jos spalvinius parametrus. Yra ir keli įrankiai, kuriais galėsite pripiešti ar nutrinti norimas vietas. Drįsčiau „Filterstorm Pro“ programą pavadinti miniatiūriniu „Photoshop“. Ji tikrai turi nemažai kasdieniniame fotografų darbe naudojamų funkcijų. Tie, kam aplikacija pasirodys šiek tiek sudėtinga, paspaudę nuorodą galės pasiekti visą šusnį pamokėlių, kaip atlikti vienus ar kitus veiksmus. Beje, labai naudinga funkcija yra veiksmų sekos išsaugojimas. Sakykime, norite viso albumo nuotraukoms uždėti rėmelius bei vandens ženklą. To nereikės daryti kiekvienai nuotraukai atskirai – užteks tiesiog susikurti veiksmų seką ir ją išsaugoti, o vėliau pritaikyti pasirinktoms fotografijoms. Tikiu, kad tiems, kas dirba su nuotraukomis kasdien, „Filterstorm Pro“ bus tikrai naudinga.

 

Leave a Reply